نماینده مجلس: نهضت ملی مسکن را به بهترین شکل اجرا کنیم

اخرین ویرایش 1401/06/02 22:19

نماینده مجلس: نهضت ملی مسکن را به بهترین شکل اجرا کنیم

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اوایل انقلاب به مردم زمین داده می‌شد و خودشان اقدام به ساخت می‌کردند و الان نیز خواسته آنها این است که حریم و محدوده شهر را مشخص کنید تا مشکلاتشان رفع شود.رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم در شهرها خدمات مناسبی را به مردم ارائه دهیم ابتدا باید برنامه ریزی، سپس شناسایی مشکلات و چالش‌های شهری و ارائه راهکار و عملیاتی کردن آن را در دستور کار داشته باشیم.

وی با اشاره به سیل اخیر شهر یزد و خسارت‌های ناشی از آن عنوان کرد: متأسفانه در این سیل مردم حتی در منزل هم امنیت نداشتند و حاصل این قضیه هم بی‌تدبیری درگذشته بوده است زیرا مطالعه و تحقیق نکردیم و اصلاً مسئله را در نظر نگرفتیم که روزی سیل خواهد آمد و باید آن را مدیریت کنیم. 

جوکار با بیان اینکه در بحث پیشگیری هیچ کاری نمی‌کنیم افزود: زمانی که در استان یزد شاهد سیل بودیم برای اینکه بخواهیم زیرگذرها و زیرزمین‌ها را از آب تخلیه کنیم، از استان‌های دیگر پمپ آوردیم که اصلاً زیبنده استان یزد نیست.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه اصلاً برای مدیریت بحران در استان یزد آمادگی نداریم اضافه کرد: مسیرهای سیل سال‌های سال مشخص است و باید پرسید که آیا این مسیرها در استان یزد طی این سال‌ها آزادسازی شده است یا خیر.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به اینکه متأسفانه صفر ریال برای بحث آبخیزداری و آبخوان‌داری استان یزد در نظر گرفته‌اند گفت: اگر برای آزادسازی مسیرهای سیل ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده بود، الان شاهد خسارت ۱۰ هزار میلیاردی نبودیم.

برچسب‌ها یزد کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش ها شورای شهر یزد جوکار

 

برچسب ها: