استاندار یزد:‌ به زودی سامانه خسارت سیل بنیاد مسکن در استان فعال می‌شود

اخرین ویرایش 1401/05/09 12:31

استاندار یزد:‌ به زودی سامانه خسارت سیل بنیاد مسکن در استان فعال می‌شود

فاطمی با بیان این‌که ابعاد خسارت سیل در شهر یزد نسبت به سایر مناطق وسیع‌تر بوده است، افزود: اسکان اضطراری سیل زدگان در مدارس، خوابگاه‌های دانشجویی و برخی حسینیه‌ها و مساجد ایجاد شده و از شهروندانی که منطل آنها تخریب شده تقاضا می‌شود برای حفظ جان خود به صورت موقت از اسکان موقت استفاده کنند.
استاندار یزد در خصوص امنیت مناطق مختلف شهر یزد هم با اشاره به اهمیت مشارک مطلوب بسیج و سپاه، گفت: محلات تخلیه شده را به صورت ویژه کنترل و نسبت به امنیت آن اقدام می‌شود.
فاطمی در ادامه تشکیل اتاق مدیریت بحران در شهرداری یزد را از جمله اقدامات موثر برای پایش مستمر و رسیدگی سریع موارد مختلف دانست و بیان کرد: سعی داریم با پایش مستمر و دقیق خانه‌های در آستانه تخریب را شناسایی و با اخذ تصمیمات کارشناسی و فنی نسبت به ساماندهی آن اقدام کنیم.
وی با اشاره به اهمیت حضور تیم‌های مهندسی نیروی زمینی ارتش در استان یزد، خاطرنشان کرد: تدابیر لازم جهت انحراف مسیر رواناب سر ریزشده از سیل بندها اندیشیده و اقدامات لازم در حال اجراست.
استاندار یزد در پایان با بیان این‌که اعلام هشدار سطح قرمز برای شهرستان‌های ابرکوه، خاتم، مهریز و مروست از سوی اداره کل هواشناسی صادر شده است، گفت: هر کدام از معاونین استاندار به عنوان معین شهرستان‌های استان تعیین شدند و هماهنگی لازم به صورت میدانی در دستور کار است.

برچسب ها: